Co je dentální hygiena a jak je prováděna

Dentální hygienistka či hygienista je specialista, jehož cílem je preventivně zabránit problémům v dutině ústní jako je zubní kaz, zánět dásní a paradentitida a vyléčit či zastavit další již vzniklá onemocnění. Současná medicína je na vysoké úrovni a dokáže vyléčit mnoho zdravotních problémů, stále platí, že nejlepší je nemocem předcházet a neonemocnět. Hlavní příčinou je zubní mikrobiální povlak. A protože známe příčinu, je prevence velmi jednoduchá.

dentální hygienici

Správnou a pravidelnou péčí lze zajistit dlouhodobé zdraví dutiny ústní. To je jedinou spolehlivou cestou k udržení funkčního a zdravého chrupu po celý život, protože ČISTÉ ZUBY NEMOHOU ONEMOCNĚT! ČISTÉ ZUBY SE NEKAZÍ!
Pečovat o vlastní zuby je potřeba z několika důvodů. Nejdůležitější z nich je zpracování potravy a možnost příjmu různorodé stravy po celý život. Dále je to fonetika – mluvení, výslovnost. Třetím je důvod estetický, neboť s vlastním chrupem je vzhled člověka přirozenější a mladší. A neposledním motivačním faktorem je finanční stránka. Pro pacienta je prevence v oblasti zubní péče mnohem levnější než náhrada již ztracených zubů. Pamatujte, že pokud nemáte možnost vyčistit si zuby po každém jídle, vezměte si žvýkačku (viz portfolio produktů Orbit), která prokazatelně odstraňuje ze zubů nečistoty a zamezuje tak vzniku zubního kazu.

Hygienistka vždy spolupracuje s ošetřujícím zubním lékařem.