Orbit daruje SOS dětským vesničkám téměř 900 000 Kč

Značka Orbit v rámci své kampaně „Oplať úsměv“ věnovala SOS dětským vesničkám šek v hodnotě téměř 900 000 Kč. Částka byla nashromážděna během šesti týdnů kampaně, kdy putovalo vždy 1 % z každého prodaného balení žvýkaček z portfolia Orbit ohroženým dětem v péči právě SOS dětské vesničky. Navíc se podařilo realizovat školení na téma dentální hygieny takřka pro 810 dětí a 41 sociálních pracovnic.

Více

Co když se dítě stydí usmívat aneb má stav dětského chrupu dopad na dětské sebevědomí?

Z průzkumu agentury STEM/MARK pro značku žvýkaček Orbit vyšlo najevo, že celých 46% respondentů nevidí souvislost mezi zdravými dětskými zoubky a jejich vlivem na usměvavost a sebevědomí dítěte v pozdějším věku. Na základě tohoto zjištění se značka Orbit rozhodla posílit povědomí o spojitosti zdravých zubů dětí a jejich dalším vývojem. Na pomoc si přivzala tým dentálních hygienistek a společně se snaží šířit osvětu v oblasti dentální hygieny dětí a její důležitosti již v útlém věku.

Více

Bojí se Vaše dítě zubaře?

K zubaři snad nikdo nechodí vyloženě rád, ale někteří mají z ošetření stomatologem až panickou hrůzu. Některé pacienty, obzvlášť ty dětské, je téměř nemožné ošetřit. Podle zkušeností zubních lékařů tento strach často pramení z předchozích negativních zážitků, případně strachu z neznámého. 

Více

Je dentální hygiena vhodná i pro děti?

Dle nedávného výzkumu, který si nechala vypracovat značka žvýkaček Orbit, jsou podle mínění české veřejnosti pro zdravé zoubky a dětský úsměv důležité správné návyky dentální hygieny, které dle 81% dotázaných získají děti jedině u dospělých. Pro 70% dotázaných jsou dalším důležitým preventivním prvkem pravidelné návštěvy zubního lékaře. Právě v útlém věku si děti zvykají na prostředí zubní ordinace a učí se správným technikám čištění. To potvrzuje i MUDr. Eva Dandová ze zubní ordinace MUDr. Smrčka: „Co se malý pacient v zubní ordinaci a doma naučí, se mu vryje do paměti a stane se jeho normální, zcela přirozenou součástí života.“ 

Více

Usměvavé děti mají spokojenější život i v dospělosti

K hezkému dětskému úsměvu, a tak i dalšímu plnohodnotnému vývoji, jsou podle mínění české veřejnosti důležité správné návyky dentální hygieny – pro zdraví dětských zubů je důležitá pestrá a vyvážená strava a péče o ústní dutinu, spočívající v pravidelných návštěvách lékaře a čištění zubů kartáčkem správnou technikou alespoň dvě minuty 2x denně. K tomu aby ale dítě chtělo svůj zdravý chrup ukazovat ve šťastném úsměvu, patří rodiče, jejich přístup k dítěti a zázemí. 

Více

Svědomitá péče o první zoubky přispívá k pozitivnímu vývoji dítěte

Péče o mléčné zuby malých pacientů se v dnešní době stává velmi diskutovaným tématem. Zažitý mýtus, že o dočasné zoubky není potřeba se starat, protože stejně vypadnou a narostou nové, už dávno neplatí. Proto je potřeba, aby se čištění zubů nezanedbávalo ani u těch nejmenších a dentální péče byla svědomitá a systematická už od útlého dětství s pomocí a podporou odborníků a dospělých. Ano, dočasné zoubky jsou sice první a dojde k jejich výměně, ale to, jak se o ně děti starají, má vliv na zdravost trvalých zubů, celkový komfort dítěte a jeho harmonický vývoj. 

Více

Značka Orbit oplácela úsměvy v SOS dětských vesničkách

Zástupci značky Orbit navštívili SOS dětské vesničky v Doubí u Karlových Varů a oficiálně tak zahájili kampaň značky Orbit „Oplať úsměv“. Společně s ambasadorkou kampaně „Oplať úsměv“ , moderátorkou a modelkou Ivou Kubelkovou, a samozřejmě dentální hygienistkou pro děti připravili přednášku o dentálním zdraví. 

Více