Témata měsíce

V březnu slavíme Světový den ústního zdraví

Světový den ústního zdraví se slaví každý rok 20. března již od roku 2008, letos nás tak čeká už 10. ročník! Cílem tohoto dne je připomenout důležitost zdraví úst a zlepšit povědomí o významu správné ústní hygieny při prevenci onemocnění dutiny ústní po celém světě. Jen málo lidí totiž ví, že kazy jsou nejčastější neinfekční onemocnění na světě, které bychom proto neměli podceňovat.

Přečíst celý článek

Krásní a svěží s Orbit

Březen je tu! Dny se pomalu prodlužují a sluneční paprsky znovu nabírají na síle. Konečně přichází jaro a spolu s ním i ideální příležitost pro sebe něco udělat. Může to být i maličkost. A pokud nevíte, jak začít, inspirujte se v našem článku. Recept na krásu a svěžest není jen o zázračných krémech a nákladných kosmetických procedurách. Je to jednodušší, než si myslíte. Zkuste to a uvidíte!

Přečíst celý článek

Sebevědomý úsměv - vaše největší zbraň

O smíchu se říká, že dokáže prodloužit život. Když se usmíváte, vyplavuje vaše tělo hormon štěstí, endorfin, který vyvolává pocit dobré nálady a potlačuje stres. Kromě toho přispívá úsměv významným dílem k vašemu osobnímu rozvoji. Přečtěte si i o spoustě dalších situací, ve kterých vám právě úsměv může pomoci.

Přečíst celý článek

Jak na skvrny na zubech a krásný bílý odstín?

I když si zuby pravidelně čistíme, může se stát, že svou přirozeně bílou barvu ztratí. Za tento problém není třeba se stydět, lidstvo trápí už po staletí! První metoda bělení zubů byla poprvé popsána již v roce 1877 a zakládala se na použití kyseliny chlorovodíkové. Tuto radikální techniku však dnes již kvůli oslnivému úsměvu podstupovat nemusíte. Jak jinak lze dosáhnout zářivě bílých zubů?

Přečíst celý článek

Školní svačina zdravá i pro zoubky

Rok co rok začíná v září všem malým i velkým školákům školní období, které trvá až do prvních delších prázdnin, do Vánoc. Školní docházka však znamená nejen získávání nových znalostí a dovedností a bohužel i pravidelné vstávání a testy, ale také každodenní chystání svačin. Aby Vaše dítě zvládlo školní den se zářivým úsměvem a sebevědomím, potřebuje spoustu energie, a to hlavně během dopoledne. Orbit Klub Vám nyní poradí, co by ve školní svačině zdravé nejen z hlediska výživy ale i pro zuby, nemělo chybět.

Přečíst celý článek

Víte, které potraviny neprospívají Vašim zubům?

Není třeba diskutovat o tom, že složení naší stravy úzce souvisí i s naším fyzickým zdravím. Na pozoru byste se ale měli mít i v případě, že je Váš jídelníček vyvážený. Všechny potraviny prospěšné pro tělo totiž nemusí být nejvhodnější také pro zdraví zubů. Na která jídla si dát pozor a co dělat pro to, abychom si je mohli i přesto dopřát? V aktuálním tématu měsíce se dozvíte, jak si udržet zdravé zuby i celé tělo, a tím mimo jiné prospět i své sebejistotě a zářivému úsměvu.

Přečíst celý článek

Zápach z úst ovlivňuje naše sebevědomí. Víte, jak s ním bojovat?

Každý z nás má nějaké téma, o kterém se rád rozpovídá za každé situace. Pro někoho to mohou být nové trendy v kosmetice, někdo se rád podělí o zážitky z dovolené a další se rozpovídá o úspěchu jeho oblíbeného fotbalového klubu. S úsměvem a sebevědomím. Asi nikomu z nás ale není příjemné mluvit o natolik intimní věci, jakou je například špatný dech. Halitóza, neboli zápach z úst, přitom může být dokonce příznakem vážného onemocnění. Navíc nás donutí méně se smát, ústa si zakrývat a naše sebejistota je tím na nule. Vše má ale řešení: Co je důležité o zápachu z úst a jeho příčinách vědět? A jak tento problém účinně řešit? Přečtěte si, jak opět získat sebevědomý, zdravý a krásný úsměv.

Přečíst celý článek
Aštoň

CO BYSTE MĚLI VĚDĚT PŘED PRVNÍ PROHLÍDKOU ZUBŮ?

Vzpomínáte si na svou první návštěvu u zubaře? Je dost možné, že tato první vzpomínka na bílou ordinaci ovlivňuje Váš vztah k zubním lékařům ještě dnes. Ať pro Vás pravidelné návštěvy zubaře jsou či nejsou noční můrou, značka Orbit si pro Vás připravila pár tipů, které Vám a Vašemu dítku první návštěvu zubaře ulehčí.

Přečíst celý článek

Proč je tak důležité starat se již o mléčné zoubky?

Znáte něco lepšího než bezprostřední dětský úsměv? Rozzáří i ten nejšedivější den, povzbudí ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujeme, a umí doslova kouzla s naší psychikou. Nejdůležitější je ale pro samotné děti. Ty díky úsměvu lépe překonávají trému, jsou schopny pozorněji vnímat okolní svět a snadněji komunikují. Úsměv dětem také pomáhá zdolat náročné situace a přirozeně tak rozvíjí jejich zdravé sebevědomí. A protože značka Orbit věří, že sebevědomí usmívat se by měly mít všechny děti, přináší přehledný souhrn tipů, jak o dětský úsměv správně pečovat.

Přečíst celý článek

Zuby moudrosti

Uhodnete, co má většina z nás společného s pravěkou rodinkou Flinstounů? Hádáte-li zuby moudrosti, hádáte správně. Třetí stoličky, kterým lidově říkáme zuby moudrosti, jsou totiž naším dědictvím z dob pravěku. Příroda nás jimi ale neobdarovala pouze z rozmaru. Myslela to s námi dobře. Zuby moudrosti se totiž většině z nás začínají prořezávat mezi 18. a 25. rokem života, tedy v období, kdy naši předkové pomalu ale jistě začínali ztrácet své druhé zuby. Třetí stoličky pro ně proto byly téměř životně důležité. 

Přečíst celý článek

Rovnátková výzva: usmějte se na svět s rovnátky

Úsměv na tváři se vyplatí. Dokáže okouzlit, prolomit ledy a povzbudit ve chvílích, kdy nás život překvapí nečekanými výzvami. Značka Orbit věří, že se sebevědomím a úsměvem přichází i úspěch, a proto dlouhodobě usiluje o to, aby měl každý sebevědomí usmívat se. Ne každého z nás ale příroda obdařila pravidelně postavenými, rovnými zuby a perfektním skusem. Úsměv se proto snažíme skrývat, nebo vědomě kontrolovat. Obojí je špatně. Pokud možnosti usmívat se něco brání, časem se to projeví na naší psychice a sebevědomí. Patříte-li mezi ty, kteří rovné zuby také nedostali do vínku, přečtěte si následující tip, jak se starat o zuby během ortodontické léčby a usmějte se. Věřte, že v tom nejste sami. Rovnátka pomohla ke krásnému sebevědomému úsměvu i Tomu Cruisovi, Emmě Watson, Angelině Jolie, Miley Cyrus nebo Madonně.

Přečíst celý článek

Správná péče o mezizubní prostory – tip na novoroční předsevzetí, které vám zaručí krásný a zdravý úsměv po celý rok

S příchodem nového roku je už od nepaměti spojen zvyk ukládat si různá předsevzetí. Nový začátek, nové šance, nové výzvy a nové důvody k úsměvu jsou tu pro všechny. A protože značka Orbit věří, že s úsměvem se každá výzva zdolává lépe, přinášíme tip na novoroční předsevzetí, které Vám zaručí krásný, zářivý úsměv po celý rok. Podívejte se s námi, jak správně pečovat o mezizubní prostory.

Přečíst celý článek

Pravidelné čištění a dentální péče - Ježíšek chodí jen k těm, co si zuby čistí pravidelně

Rok se s rokem sešel a my se znovu těšíme z blížících se zimních radovánek a sněhové nadílky. Za dveřmi jsou Vánoční svátky a děti i dospělí přemýšlí, co jim letos Ježíšek nadělí. Bude to vysněná panenka, pořádný auťák, něco na sebe nebo snad přípravky na péči o tělo? Doufáme, že každý najde pod stromečkem, co hledal, a bude se s ostatními moct podělit o radostný úsměv. Ten se ale nezíská jen tak. Jde o každodenní péči po celý rok, která nikdy nekončí a projeví se třeba právě u štědrovečerní večeře nebo při rozbalování dárků v momentě, kdy se usmějeme. Jak jste na tom byli letos vy, nezapomínali jste na každodenní péči o vaše zuby? Ježíšek totiž chodí jen k těm, co si zuby čistí pravidelně.

Přečíst celý článek

Proč jsou pro nás sliny důležité?

Slina hraje v našich ústech nezastupitelnou úlohu. Má pro zuby a tvrdé zubní tkáně ten samý význam, jako krev pro tkáně lidského těla. Vyživuje je a dodává jim potřebné živiny. Tato čirá tekutina bohatá na vodu obsahuje bílkovinné látky podporující trávení a látky minerální (vápník, fosfor, draslík a další). Kromě toho jí můžeme připsat další benefity v oblasti zdraví našich zubů.

Přečíst celý článek

Překonejte každou výzvu s úsměvem a sebevědomím!

Život je plný výzev. Malé, velké, bláznivé i zcela běžné. Na všechny ale existuje jednoduchý recept. Sebevědomí a úsměv. Značka Orbit dlouhodobě usiluje o to, aby každý získal sebevědomí usmívat se. Úsměv na tváři se jednoduše vyplatí. Přesvědčte se sami s Orbit a Leošem Marešem, jehož můžete vidět zde na webu ve čtyřech nestandardních situacích, které zdárně překonal se sebevědomím a především s úsměvem. Budete svědky toho, jak si vedl jako zpěvák na Karlově mostě, model v kurzu kresby aktu, baleťák nebo kominík! 

Přečíst celý článek

Mezinárodní den úsměvu

Věděli jste, že existuje Mezinárodní den úsměvu? Ano, vedle Světového dnu ústního zdraví tu máme i tento hezký den, kdy můžeme zlepšovat náladu všem kolem zářivým úsměvem a rozdávat tak radost. Je to dar, který nás nic nestojí a kterým během jednoho jediného dne můžeme potěšit na stovky lidí. Pojďme se společně podívat na události, které předcházely vzniku tohoto svátku úsměvu a jeho maskota – žlutého smajlíka.

Přečíst celý článek

Jakou zvolit rtěnku, aby naše zuby byly ještě bělejší?

Získat trvale zářivý a zdravý úsměv může být obtížné, časově náročné a často také drahé. Nabízí se ale jednoduchý kosmetický trik, který podtrhne Vaši krásu přirozeným způsobem a ušetří peníze za bělení. Jedná se o vhodný výběr rtěnky. Jak je to doopravdy s tvrzením, že určitý odstín rtěnky může způsobit, že zuby vypadají bělejší a jiné odstíny našim zubům příliš nelichotí a dělají přesný opak?

Přečíst celý článek

Když začnou na dovolené bolet zuby

Bolení zubů na cestách může být více než jen otravné a nepříjemné. Může přímo zkazit dovolenou. Ne bez důvodu se říká, že bolest zubů je jedna z nejhorších, jaká nás může potkat. Od nás proto dostanete pár tipů, jak se vyhnout problémům se zuby a jak se s nimi vyrovnat, jestliže se přece jen objeví. 

Přečíst celý článek

Deset kroků, jak si správně čistit zuby

Dodržujte našich deset kroků, jak si správně čistit zuby, a oslňte Vaše okolí zdravým úsměvem. Ohledně péče o zuby existuje spoustu dohadů. Čistit si zuby měkkým nebo tvrdým kartáčkem? Používat dentální nit před nebo po čištění zubů? A je vhodné vyplachovat si ústa ústní vodou?

Přečíst celý článek

Jak najít dobrého zubaře?

Zubař se stará o zdraví našich zubů a dásní, pomáhá ve chvílích, kdy máme nějaký problém, ale také nás učí, jak těmto problémům předejít, a uchovat si tak zdravé krásné zuby a dásně. Jak poznat kvalitního a dobrého zubaře? Při hledání byste se měli zaměřit na několik faktorů, jež výběr ovlivňují. Mnozí se domnívají, že nejdůležitější z nich je špičkově vybavená ordinace, významnou roli však hrají zkušenosti a také pověst mezi pacienty.

Přečíst celý článek

Zubní ozdoby

Každý z nás by chtěl ukazovat sněhobílý rovný úsměv, který prozradí nejen naše emoce, ale dá okolí najevo i naši jedinečnost. Napadlo Vás někdy, že žvýkačka bez cukru není jediný doplněk, který Váš úsměv rozzáří? Přemýšleli jste někdy nad tím strhnout na svůj chrup ještě více pozornosti než obvykle a ozdobit své zoubky například drahým kamenem?

Přečíst celý článek

Nezapomínejte při ústní hygieně na jazyk!

Věděli jste, že čištění jazyka je stejně důležité a nutné jako čištění zubů? Na jazyku se nám totiž usazuje stejný povlak, který odstraňujeme kartáčkem ze zubů a který zapříčiňuje vznik zubního kazu a způsobuje nepříjemnou pachuť a zápach z úst. Čištění jazyka byste tedy rozhodně měli zařadit do pravidelné ústní hygieny.

Přečíst celý článek

Jak okouzlit krásným a zdravým úsměvem

Zdravé zuby a zářivý úsměv jsou nezbytným módním doplňkem mladých dívek, žen i mužů. Nosí jej s sebou do školy, na schůzku, ale i do práce. Je však jedna profese, pro kterou je krásný milý úsměv a svěží dech obzvlášť důležitý. A tím je branže modelky. Každá modelka by se měla na přehlídkové molo obléci nejen do úchvatných kousků vybraného návrháře, ale také do úsměvu. A právě k získání zářivého a zdravého úsměvu může posloužit žvýkačka bez cukru Orbit Professional s mikrogranulemi, jež chrání zuby před vznikem zubního kazu.

Přečíst celý článek

ZUBY NESTAČÍ PŘEJET RÁNO A VEČER KARTÁČKEM. POUŽÍVEJTE MEZIZUBNÍ KARTÁČEK, ÚSTNÍ VODU A ŽVÝKEJTE.

Pokud patříte mezi 90 % Čechů, kteří bojují se zubním kazem, zjistěte, zda vůbec o své zuby pečujete správně. Aby byla Vaše péče o zuby skutečně účinná, musí být pravidelná, systematická a komplexní – tedy profesionální i domácí, prováděná vhodnými prostředky i technikami čištění v kombinaci se žvýkáním žvýkaček bez cukru. Dokonale vyčištěný chrup se totiž nekazí. Naučte se předcházet problémům s onemocněním v dutině ústní a začněte se svou perfektní dentální hygienou! Třeba hned teď – žvýkačky bez cukru ve Vaší tašce už by měly být samozřejmostí.

Přečíst celý článek

VÁŠ ÚSMĚV BY NEMĚL BÝT JEN ŠŤASTNÝ, ALE TAKÉ ZDRAVÝ

55,2 % Čechů ještě nikdy nenavštívilo dentální hygienu. Projekt „Orbit – Zdravý úsměv pro každého“ se to snaží změnit. Tato roadshow, kterou pořádá značka Orbit ve spolupráci s Asociací dentálních hygienistek, si klade za cíl šířit povědomí o důležitosti dentální hygieny. A jak ukazují data z předchozích ročníků, je velmi úspěšná

Přečíst celý článek

Do školy s úsměvem – nejen zářivým, ale i zdravým díky Orbit for Kids

Letošní prázdniny nabídly více slunečných dnů než mnoho předchozích. Avšak čas letí jako o závod, a tak se dětem školou povinných opět přiblížil konec volných dní a čeká je návrat do školních lavic. S tím je spojena i změna stravování. 

Přečíst celý článek

JEZTE, PIJTE, ŽVÝKEJTE I V AUTĚ

Využijte i ten čas, který trávíte v autě. Není ho totiž málo – stačí si vzpomenout na včerejší víkendový výlet přes celou Prahu nebo dnešní ranní cestu do práce. Leckdy je těžké udržet si za volantem chladnou hlavu, zkuste se ale uvolnit a rozdávejte úsměvy na všechny strany – třeba do levého pruhu nebo do zpětného zrcátka. A to půjde snáz díky žvýkačkám bez cukru Orbit, které jsou tím nejlepší společníkem za volantem.

Přečíst celý článek

Přijďte navštívit kamion s dentální ordinací

Začátkem května odstartoval již pátý ročník roadshow ,,Orbit – Zdravý úsměv pro každého". Akce si klade za cíl šířit povědomí o důležitosti dentální hygieny, a jak ukazují data z předchozích ročníků, je velmi úspěšná. Přijďte i vy navštívit mobilní ordinaci a dozvědět se něco nového o zdraví vašich zubů.

Přečíst celý článek

V Plzeňském kraji určitě žvýkají Orbit BUBBLEMINT, patří totiž k těm nejusměvavějším

Průzkum potvrdil, že je možné měřit i takové věci, jako je třeba úsměv. Ano, i ten váš. Setkali jste se už s tzv. „Indexem šťastné planety"? Kritériem pro jeho stanovení je spokojenost obyvatel, průměrný věk, jehož se dožívají, a také zátěž životního prostředí. Nás, ve Škole úsměvu, však zajímá vaše dobrá nálada a všechny usměvavé tváře v regionech v České republice. Rozhodli jsme se proto provést průzkum a zjistit, jaké důvody máme k úsměvu právě my, Češi.

Přečíst celý článek

V březnu 2015 slavíme Světový den ústního zdraví

Světový den ústní hygieny se u nás slavil poprvé v loňském roce, avšak Světová organizace zubních lékařů tento svátek slaví již od roku 2008. Je to den mezinárodních oslav, které mají připomenout význam ústního zdraví a celosvětově zlepšit povědomí o důležitosti ústní hygieny při prevenci onemocnění dutiny ústní v jakémkoli věku.

Přečíst celý článek

Do nového roku s čistým úsměvem!

Vánoční svátky jsou oblíbené především pro dobroty, které jsou s nimi již tradičně spojené. Rozmanité druhy cukroví, citrusy a sladké nápoje jsou sice velmi chutné, ale našim zubům spíše škodí. Všeobecně nejznámějším škůdcem pro ústní dutinu jsou o Vánocích tolik konzumované slazené nápoje. Platí u nich pravidlo, že čím sladší, tím horší. Limonády typu cola nebo různé slazené džusy představují velké riziko. První pomocí po konzumaci těchto nápojů může být například žvýkačka bez cukru, který vyrovnává hladinu pH v ústech a tím zuby chrání.

Přečíst celý článek

Jak šetřit zuby během vánočních svátků?

Vánoce jsou pro většinu z nás časem, kdy si dopřáváme spoustu dobrého jídla. Tradiční kapr, řízky, bramborový salát, perníčky, linecké, ale i vánočka či další tradiční a méně tradiční pochutiny mohou dát našim zubům pořádně zabrat. Díky vánoční pohodě ale můžeme snadno zapomenout na řádnou dentální hygienu. Jak si tedy do nového roku nevzít kromě předsevzetí i zkažené zuby? Hlavní rada zní jednoduše – dávat si pozor na nástrahy našeho svátečního jídelníčku.

Přečíst celý článek

Mýty a fakta? Aneb jak se staráme o krásný a zdravý úsměv

Pod správnou zubní hygienou si většina lidí představí čištění zubů ráno a večer, a to za pomoci obyčejného zubního kartáčku a pasty. Velká část kazů však vzniká právě kvůli zanedbanému čištění mezizubních prostorů, do kterých se bez zubní nitě nebo mezizubního kartáčku nedostaneme. Nedostatečné čištění je ale jen jedním z projevů špatné zubní hygieny. Důležitý je i čas, který svým zubům věnujeme. Podle průzkumu si většina Čechů denně čistí zuby asi 5 minut. Téměř 19 % dotázaných uvedlo, že čištění denně věnuje jen jednu až dvě minuty.  Na 73 % respondentů pak uvedlo, že používá i jiné dentální pomůcky než je jen pasta a kartáček. Bolest zubů a další nepříjemné problémy se často objevují nečekaně a trápí všechny generace, od nejmenších dětí až po seniory.

I kvůli tomu koluje mezi lidmi vícero „zaručených“ pravd o zubech. Vybrali jsme pár nejzajímavějších, o kterých jste už možná slyšeli, nebo jim dokonce uvěřili.

Přečíst celý článek

Mýty a fakta? Aneb jak se staráme o krásný a zdravý úsměv

Pod správnou zubní hygienou si většina lidí představí čištění zubů ráno a večer, a to za pomoci obyčejného zubního kartáčku a pasty. Velká část kazů však vzniká právě kvůli zanedbanému čištění mezizubních prostorů, do kterých se bez zubní nitě nebo mezizubního kartáčku nedostaneme. Nedostatečné čištění je ale jen jedním z projevů špatné zubní hygieny. Důležitý je i čas, který svým zubům věnujeme. Podle průzkumu si většina Čechů denně čistí zuby asi 5 minut. Téměř 19 % dotázaných uvedlo, že čištění denně věnuje jen jednu až dvě minuty.  Na 73 % respondentů pak uvedlo, že používá i jiné dentální pomůcky než je jen pasta a kartáček. Bolest zubů a další nepříjemné problémy se často objevují nečekaně a trápí všechny generace, od nejmenších dětí až po seniory.

I kvůli tomu koluje mezi lidmi vícero „zaručených“ pravd o zubech. Vybrali jsme pár nejzajímavějších, o kterých jste už možná slyšeli, nebo jim dokonce uvěřili.

Přečíst celý článek

Jak oslnit úsměvem na pracovním pohovoru

Snad každý se už někdy připravoval na pracovní pohovor. Ruce se chvějí, ,,šimrání” v žaludku, srdce buší jako byste právě doběhli maraton. Není to proto, že bychom si nevěřili, ale všichni chceme zapůsobit a zanechat dobrý dojem. Při takovém soustředění se může stát, že se nám nebude dařit nebo něco důležitého zapomeneme. Situaci může ještě zhoršit, pokud se budeme tvářit zamračeně nebo nešťastně. 

Přečíst celý článek

Zdravý a krásný úsměv jako důležitý faktor úspěchu

Mít zdravé a krásné zuby je nejen v zájmu našeho zdraví, ale ulehčí nám mnoho věcí v běžném životě. Proto je vhodné dbát na jejich zdraví pravidelnými návštěvami dentální hygieničky nebo zubního lékaře. Je potřebné však myslet i na prevenci, kterou zajistíme používáním vhodných dentálních pomůcek. V případě, kdy nemáme možnost si zuby vyčistit, jsou praktickým pomocníkem žvýkačky bez cukru Orbit Professional.

Přečíst celý článek
Aštoň

Přivítejte léto zářivým úsměvem s Orbit Professional

Léto přináší mnoho radostných zážitků a důvodů k úsměvu. Dbejte na to, aby byl Váš úsměv krásný! V létě se naskýtá hodně příležitostí k seznamování s novými lidmi. Zvláště při kontaktu s nimi je nutné, aby byl náš úsměv příjemný.

Přečíst celý článek
Aštoň

Odstartovala celostátní roadshow „Orbit – Zdravý úsměv pro každého

Pravidelná návštěva ordinace dentální hygieny není mezi Čechy samozřejmostí, pravidelně tak činí pouze 31 % Čechů*, v západní Evropě se však jedná o běžnou záležitost. Narůstající počet návštěvníků nicméně ukazuje, že aktivity na šíření povědomí v této oblasti mají opravdu smysl.

Přečíst celý článek

Jaké potraviny zubům neprospívají?

Skvrny na zubech a zubní kazy může mít i člověk, který ústní hygieně věnuje maximální pozornost. Na zdraví zubů má totiž významný vliv nejen pravidelnost a důslednost jejich čištění a správně zvolené pomůcky, ale také složení našeho jídelníčku. Některé jeho části totiž mohou zubům velmi škodit.

Přečíst celý článek

Péče o zuby je pro Čechy stále důležitější, tvrdí průzkum

Zubní hygiena a pravidelná péče o zubní zdraví nabývá v české společnosti na důležitosti. Průzkum*, který v roce 2013 uskutečnil Orbit Klub v rámci vzdělávací roadshow Orbit – Zdravý úsměv pro každého říká, že Češi ke svému chrupu přistupují svědomitěji. Dle získaných dat v České republice navštěvuje stomatologa alespoň 1x ročně 90 % z nás, což je oproti výsledkům loňského průzkumu** nárůst dokonce o 22 %. K dentální hygienistce pravidelně dochází 31 % Čechů oproti loňským 28 %. Mění se i postoj Čechů ke žvýkání. Nejběžnější dentální pomůckou, vyjma zubního kartáčku a zubní pasty, je pak žvýkačka bez cukru.

Přečíst celý článek

Etiketa žvýkání

Mnohým z vás možná připadá žvýkání ve společnosti nevhodné, mezi lidmi totiž stále panuje falešné povědomí o tom, že žvýkání je něco neslušného. Opak je ale pravdou, jak potvrzuje odborník na etiketu Ladislav Špaček. Z hlediska etikety není žvýkání žádné faux pas. Základem etikety je ohleduplnost a vyhýbání se všemu, co obtěžuje vaše okolí. Jedním z takových rušitelů může být i nepříjemný dech. V naprosté většině situací je proto decentní žvýkání nejen vhodné, ale dokonce nutné. Jsou to zejména ty situace, kdy přicházíte do úzkého kontaktu s lidmi.

Přečíst celý článek

Češi a Slováci se neusmívají, ukázal průzkum

Průzkum, realizovaný společností STEM/MARK, zjistil několik zajímavých postřehů o tom, jak Češi a Slováci vnímají úsměv a také neblahé zjištění, jak málo se na své okolí sami usmívají.

Přečíst celý článek

Péče o chrup má vliv na partnerský život

Ústní hygiena je důležitá nejen proto, abychom měli zdravé zuby a dásně, ale špatná péče může ovlivňovat náš společenský život i partnerský vztah. Pokud je ústní hygiena nedostatečná, následkem může být nepěkný úsměv a v neposlední řadě také nepříjemný zápach z úst.

Přečíst celý článek

Když Vás o Vánocích překvapí bolest zubů, pomůže Orbit Klub

O Vánocích nám nehrozí pouze přejídání u televize. V důsledku zvýšené konzumace sladkých jídel a nápojů se může lehce stát, že nás přepadnou akutní potíže a nepříjemné bolesti zubů. Nikdy se nespoléhejte na to, že bolest přejde a raději ihned vyhledejte stomatologa. Kam však během svátku za úlevou od bolavých zubů?

Přečíst celý článek

Podle Ivo Šmoldase by se nám žilo lépe, kdybychom se více usmívali

Škola úsměvu si proto vzala za cíl znovu to Čechy naučit Ivo Šmoldase, známého publicistu, překladatele a glosátora, znepokojila nálada v české a slovenské společnosti. Dle jeho názoru by se Čechům žilo lépe, kdyby se na sebe navzájem více usmívali. Svá tvrzení podpořil průzkumem, v němž se Čechů například zeptal, zda se usmívají na své okolí, jak je pro ně úsměv důležitý a co je k úsměvu motivuje. Jaký je výsledek? Češi i Slováci se skutečně usmívají méně než většina jiných národů, zároveň by si však 99 % z nich přálo, aby se na ně i cizí lidé usmívali mnohem více. Není to paradox? Právě z toho důvodu založila značka Orbit Školu úsměvu, aby učila Čechy vylepšit den sobě i okolí pomocí takové „maličkosti“, jako je úsměv.

Přečíst celý článek