Mezinárodní den úsměvu

Věděli jste, že existuje Mezinárodní den úsměvu? Ano, vedle Světového dnu ústního zdraví tu máme i tento hezký den, kdy můžeme zlepšovat náladu všem kolem zářivým úsměvem a rozdávat tak radost. Je to dar, který nás nic nestojí a kterým během jednoho jediného dne můžeme potěšit na stovky lidí. Pojďme se společně podívat na události, které předcházely vzniku tohoto svátku úsměvu a jeho maskota – žlutého smajlíka.

Typického žlutého smajlíka určitě všichni znáte. Zamýšleli jste se ale nad tím, kde je jeho původ? Určitě nebude překvapením, že tato ikona úsměvu pochází od pohodářů za oceánem, věčně pozitivních a uvolněných Američanů. Přesně řečeno od jednoho – Harvey Ball, který jej vytvořil již v roce 1963 původně pro pozvednutí morálky pracovníků. Smajlík se ale rozšířil do dalších zemí a zanedlouho potom rozzařoval úsměvy lidí po celém světě. Tento o obrázek se stal nejrozeznávanějším symbolem dobré vůle a nálady na planetě.

Po letech, kdy se ze smajlíku stala marketingový nástroj a díky přílišné komercializaci začal ztrácet svůj původní význam, přišel Harvey Bell s myšlenkou Mezinárodního dne úsměvu. Dle něj bychom všichni z nás měli věnovat jeden den v roce úsměvu a konání dobrých skutků všude na světě. Smajlík nerozlišuje politické smýšlení, náboženství, geografii. A podle Harveyho bychom, aspoň jednou v roce, neměli ani my. Jako Mezinárodní den úsměvu byl vyhlášen první pátek měsíce října každého roku. A tak je tomu rok co rok od své premiéry v roce 1999.

Letos připadá Mezinárodní den úsměvu na 7. 10. 2016. Pojďme spolu jeden den mluvit tímto mezinárodním jazykem. Není nic jednoduššího, než se usmát. Nic nás to nestojí a navíc je to módní doplněk, který zaručeně sluší každému, bez rozdílu věku, pohlaví nebo národnosti. A aby byl Váš úsměv zářivý, nezapomeňte po každém jídle a pití žvýkat žvýkačky bez cukru Orbit. Nejen že vyrovnávají pH v ústech, čímž aktivně bojují proti vzniku zubného kazu, navíc Vám zaručí svěží dech a zdravý úsměv na rtech.