Odstartovala celostátní roadshow „Orbit – Zdravý úsměv pro každého

Pravidelná návštěva ordinace dentální hygieny není mezi Čechy samozřejmostí, pravidelně tak činí pouze 31 % Čechů*, v západní Evropě se však jedná o běžnou záležitost. Narůstající počet návštěvníků nicméně ukazuje, že aktivity na šíření povědomí v této oblasti mají opravdu smysl.

Jednou z nich je celostátní akce „Orbit – Zdravý úsměv pro každého“, která má za cíl změnit zvyklosti lidí a naučit je pečlivé péči o chrup. Letos se koná již čtvrtý ročník této roadshow. Akce se zaměřuje na šíření povědomí o důležitosti dentální hygieny a benefitech žvýkání žvýkaček bez cukru. Doprovodí ji speciální kamion vybavený ordinací a čtyři dentální hygienistky. Návštěvníci mají možnost bezplatně konzultovat s týmem kvalifikovaných odborníků všechny své dotazy. K dispozici jsou také informační materiály a vzorky žvýkaček bez cukru. Pro děti je připraven dětský koutek s magnetickým puzzle a spoustou zábavy. 

Svou cestu speciální kamion zahájil 7. května v Praze a dále pokračuje na celkem 25 míst po celé České republice. Kamion označený logem „Orbit – Zdravý úsměv pro každého“ bude pro zájemce k dispozici až do 8. 6. 2014.

* Průzkum Orbit Klubu z roku 2013 mezi 4 792 obyvateli ČR