Pravidelné čištění a dentální péče - Ježíšek chodí jen k těm, co si zuby čistí pravidelně

Rok se s rokem sešel a my se znovu těšíme z blížících se zimních radovánek a sněhové nadílky. Za dveřmi jsou Vánoční svátky a děti i dospělí přemýšlí, co jim letos Ježíšek nadělí. Bude to vysněná panenka, pořádný auťák, něco na sebe nebo snad přípravky na péči o tělo? Doufáme, že každý najde pod stromečkem, co hledal, a bude se s ostatními moct podělit o radostný úsměv. Ten se ale nezíská jen tak. Jde o každodenní péči po celý rok, která nikdy nekončí a projeví se třeba právě u štědrovečerní večeře nebo při rozbalování dárků v momentě, kdy se usmějeme. Jak jste na tom byli letos vy, nezapomínali jste na každodenní péči o vaše zuby? Ježíšek totiž chodí jen k těm, co si zuby čistí pravidelně.

A jak správná péče o ústní dutinu vypadá? Primární je vedle půlročních návštěv u stomatologa a dentální hygieničky také vlastní čištění zubů doma. To se doporučuje minimálně dvakrát denně, ráno po snídani a večer před spaním. V případě, že nemáte možnost zuby si vyčistit, je vám k dispozici žvýkačka bez cukru Orbit, která odstraňuje zbytky potravy, zvyšuje produkci slin, čímž napomáhá vyrovnávat pH v ústech a zabraňuje tak vzniku zubního kazu. Aby péče byla kompletní, nesmíme vynechávat ani na mezizubní prostory a jazyk. Než se uložíte ke spánku, věnujte řádnou péči i svým mezizubním prostorům. Mechanické čištění zubním kartáčkem by mělo být doplněno mezizubním kartáčkem, dentální nití a jednou za čas škrabkou na jazyk. Ráno navíc můžete ústa vypláchnout vhodnou antibakteriální dentální vodou, která vám zaručí svěží dech.

Všichni sami za sebe si zhodnoťte, kolik času jste péči o zuby věnovali a zda byla dostatečná. Jestli jste byli hodní a po celý rok se o své zuby správně starali, odměnou vám bude jistě nejen spousta dárků pod stromečkem, ale zdravý a zářivý úsměv, který se žvýkačkami Orbit vydrží po celý rok.