Sebevědomý úsměv - vaše největší zbraň

O smíchu se říká, že dokáže prodloužit život. Když se usmíváte, vyplavuje vaše tělo hormon štěstí, endorfin, který vyvolává pocit dobré nálady a potlačuje stres. Kromě toho přispívá úsměv významným dílem k vašemu osobnímu rozvoji. Přečtěte si i o spoustě dalších situací, ve kterých vám právě úsměv může pomoci.

Vědecké studie prokázaly, že pokud se vydržíte usmívat alespoň 2 minuty (zkuste to například při čtení tohoto článku), mozek vyplaví hormon endorfin a vy začnete mít dobrou náladu, někteří se dokonce začnou zhluboka smát. Pozitivní účinek se dostaví bez rozdílu na to, zda jde o úsměv spontánní nebo simulovaný.

Úsměv a pozitivní nálada nás dělá více společenskými a atraktivními. Se zářivým úsměvem na tváři budete působit přátelštěji, méně nedostupně a zároveň sebevědomě. Proto také usměvaví lidé častěji dosahují povýšení a přitahují více potenciálních partnerů.

Úsměv je vaší vizitkou a dokáže ovlivnit, jak zapůsobíte na ostatní.

O tom, že pozitivní první dojem je důležitý, svědčí situace, se kterými jste se už jistě setkali i vy. Představte si například, že jste na pohovoru do nové práce. Situace, která nemusí být všem zrovna nepříjemnější - jak ji zvládnout na výbornou? Přeci s úsměvem. Ten vám pomůže k tomu, že budete vypadat sympatičtěji, více spolehlivě a zdravě sebevědomě.

Podobně je tomu tak i u zkoušek ve škole. Zkuste se už od první chvíle příjemně usmívat. Budete klidnější a sebejistější a zkoušející snáze uvěří tomu, že danou látku skutečně znáte.

Jenže ne vždy má člověk náladu na rozdávání úsměvů. Pokud však tímto důvodem není špatná nálada, ale špatný stav vašich zubů, při smíchu si zakrýváte ústa a usmíváte se neradi, je zapotřebí tento stav napravit. A prvním krokem ke krásnému a zářivému úsměvu jsou zdravé zuby. Co pro ně můžete udělat?

Kromě pravidelné ústní hygieny je jedním z nejjednodušších návyků, který přispívá ke zdraví ústní dutiny, také žvýkání žvýkaček bez cukru. Žvýkání napomáhá udržovat zdravé dásně a pomáhá předcházet zubnímu kazu nebo nepěknému zabarvení zubů.

Posilte své sebevědomí širokým úsměvem a zpříjemněte den sobě i svému okolí. Usmívejte se i přesto, že venku třeba nesvítí sluníčko a práce máte nad hlavu. Úsměv je totiž vaše největší zbraň, se kterou vše zvládnete mnohem lépe.