Správná péče o mezizubní prostory – tip na novoroční předsevzetí, které vám zaručí krásný a zdravý úsměv po celý rok

S příchodem nového roku je už od nepaměti spojen zvyk ukládat si různá předsevzetí. Nový začátek, nové šance, nové výzvy a nové důvody k úsměvu jsou tu pro všechny. A protože značka Orbit věří, že s úsměvem se každá výzva zdolává lépe, přinášíme tip na novoroční předsevzetí, které Vám zaručí krásný, zářivý úsměv po celý rok. Podívejte se s námi, jak správně pečovat o mezizubní prostory.

Pro krásný a zdravý úsměv je důležitá správná péče o ústní dutinu. Čištění zubů dvakrát denně, pravidelné prohlídky stomatologa a dentální hygieny však nestačí. Abychom minimalizovali možnost vzniku zubního kazu, je nutné věnovat péči i mezizubním prostorům, právě tam totiž vzniká 95 % problémů v ústech.

Mezizubní prostory jsou tvořeny plochou mezi dvěma zuby v místě jejich vzájemného kontaktu. Možná Vás překvapí, že mohou tvořit až 40 % povrchu zubu. Klasický zubní kartáček dokáže vyčistit pouze kousací – vnější i vnitřní plochu zubů, na mezizubní prostory ale jeho síly nestačí. V místě, kam se kartáček nedostane, vzniká semeniště bakterií.

Bakterie během krátké doby vytvoří mikrobiální povlak a začnou produkovat kyseliny, které zubu odebírají minerály. Ztráta minerálů zub oslabí natolik, že začne měknout, a tím se vytvoří ideální podmínky pro vznik zubního kazu. Podobně bakterie působí i na dásně. Vytváří totiž škodlivé látky, kterým se dásně brání zvýšenou produkcí červených krvinek. Přichází zánět. Dlouhodobá nedostatečná péče o mezizubní prostory se pak může vyvinout až v paradentózu a postupnou ztrátu zubů.

Pravidelný ranní a večerní rituál čištění zubů klasickým kartáčkem je proto vhodné doplnit mezizubním kartáčkem, dentální nití a v neposlední řadě také žvýkáním žvýkačky Orbit bez cukru v průběhu dne. S výběrem správné velikosti mezizubního kartáčku i technikou čištění poradí zubní hygienistka nebo stomatolog.

Mezizubí vyčistíme pomocí jednoho až dvou pohybů vpřed a vzad. Místa, která jsou pro mezizubní kartáček příliš úzká, vyčistíme zubní nití. Se zbytky potravy v mezizubních prostorech v době, kdy není prostor zuby čistit, si zase hravě poradí žvýkačka bez cukru. Stačí si každý večer najít pár minut na čištění a po každém jídle si užít skvělou chuť žvýkačky Orbit bez cukru, která nám elegantním způsobem pomůže odstranit zbytky potravy i ve chvílích, kdy nemáme možnost si zuby vyčistit. Kromě toho dokáže také zvýšit produkci slin, čímž vyrovnává pH v ústech, a aktivně tak bojuje proti vzniku zubního kazu. Navíc kdykoli a kdekoli dodá sebevědomí k úsměvu.

Chcete-li své okolí celý rok těšit krásným a zdravým úsměvem, zařaďte pravidelnou péči o mezizubní prostory mezi svá novoroční předsevzetí.
Zvládněte s Orbit každou výzvu roku 2017 s oslňujícím úsměvem a sebevědomím!