Krásní a svěží s Orbit

1. 3. 2018

Březen je tu! Dny se pomalu prodlužují a sluneční paprsky znovu nabírají na síle. Konečně přichází jaro a spolu s ním i ideální příležitost pro sebe něco udělat. Může to být i maličkost. A pokud nevíte, jak začít, inspirujte se v našem článku. Recept na krásu a svěžest není jen o zázračných krémech a nákladných kosmetických procedurách. Je to jednodušší, než si myslíte. Zkuste to a uvidíte!

Také jste už zaslechli rčení „krása vychází zevnitř“? Pokud ano, věřte, že to není náhoda. Krátké dny, nízké teploty a nedostatek slunečního svitu, to vše působilo v průběhu zimy nejen na naši pleť a tělo, ale i na naši psychiku. Po zimě se často cítíme vyčerpaní, bez energie a podobně je na tom i naše pokožka.  Jestliže tedy cítíte, že se Vás začíná zmocňovat jarní únava, bojujte s ní!  Ze všeho nejdříve doplňte vitaminy.

Obohaťte svůj jídelníček o potraviny bohaté na vitaminy C, A a D. Nejen, že Vám pomohou překonat únavu, ale podpoří i Vaši krásu a svěžest.  Právě tyto vitaminy jsou také nezbytné pro zdravý a krásný úsměv.

Vitamin C přímo ovlivňuje naši obranyschopnost, sklon k nadváze či schopnost se soustředit. Pozitivně působí i na pevnost našich dásní a hojení drobných ran. Najdeme ho v citrusových plodech, zelí, brokolici, nebo třeba rakytníku.

Vitamin A je důležitý nejen pro krásnou pleť a vlasy, ale i pro náš zrak a pevnost našich zubů. Abyste ho měli vždy dostatek, zařaďte do svého jídelníčku mrkev, špenát a rybí tuk.

Vitamin D získáváme hlavně ze sluníčka, a právě proto ho během zimních měsíců postrádáme nejvíce. Jeho dlouhodobý nedostatek je zodpovědný za vypadávání zubů, špatný stav dásní, depresivní nálady nebo poruchy spánku. Abyste těmto problémům předešli, pochutnejte si čas od času na mandlích, vejcích nebo rybách. A kdykoliv venku svítí slunce, dopřejte si alespoň krátkou procházku. Pomůžete tak nejen Vaší pleti, ale i dobré náladě.

Pro krásu a svěžest je obzvlášť na jaře klíčová také hydratace. V chladnějších měsících sice nepociťujeme žízeň tak často, naše pokožka, mysl i úsměv však tekutiny, nejlépe čistou vodu, potřebují.

A co je nejdůležitější, nezapomínejte na úsměv! Nic nerozzáří Vaši pleť tolik jako zdravý úsměv. Proto o něj nezapomínejte správně pečovat. Ranní a večerní čištění zubů doplňte o čištění mezizubních prostor a do kabelky přihoďte žvýkačky bez cukru Orbit. Po každém jídle pomohou vyrovnat hladinu pH v našich ústech, pečují o mezizubní prostory a dopřejí nám také svěží dech.

Lámete si hlavu, jak vše stihnout? Zkuste si každý den najít čas na malý rituál. Před snídaní vypijte sklenici vody s citronem (vitamin C). Cestou do práce vystupte o zastávku dříve a projděte se (vitamin D). Dopřejte si vitaminovou svačinku – hrst mandlí (vitamín D) a mrkev (vitamin A). Na závěr osvěžte svůj dech žvýkačkou Orbit a oslňte své okolí zářivým úsměvem. Udělejte si radost a pečujte o sebe. I pár minut denně se vyplatí!

Zpět na výpis